O Kariérním centru MU

Kariérní centrum MU funguje jako personálně-poradenská agentura Masarykovy univerzity, jejímž hlavním cílem je propojení studentů a čerstvých absolventů se zaměstnavateli. 

  • Studentům pomáháme s nejrůznějšími profesními výzvami, hledáním prvních pracovních zkušeností i nastartováním úspěšné kariéry.
  • Zaměstnavatelům naopak usnadňujeme nábor kvalifikovaných studentů a absolventů z řad MU pomocí osobního setkání v rámci workshopů, Industry ShowCase anebo na Veletrhu JobChallenge. Využít mohou také kariérní portál JobCheckIN, kde najdou snadno přesně ty talenty, které hledají.

Kariérní portál JobCheckIN je oficiální portál Masarykovy univerzity, který studentům umožňuje získat práci, trainee či stáž. Zaměstnavatelům usnadňuje hledání zaměstnanců z řad studentů a absolventů MU. Portál JobCheckIN je napojen na Informační systém MU, ze kterého automaticky stahuje data o studiu. Vyhodnocuje shodu mezi požadavky firem a profily uchazečů, díky čemuž uchazečům doporučuje pouze vhodné pozice a firmám umožňuje cílenou inzerci.

Veletrh JobChallenge je jedním z největších veletrhů práce v ČR. Pořádají ho MUNI, MENDELU a VUT v Brně a každoročně ho navštíví více než 2 500 studentů a 120 zaměstnavatelů. Studentům usnadňuje orientaci na trhu práce a pomáhá jim objevit nové možnosti pracovního uplatnění. Vystavujícím firmám umožňuje představit se studentům tří největších brněnských univerzit, budovat image společnosti a navázat kontakt s nejzajímavějšími kandidáty.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče, která již není podporována. Je možné, že některé aplikace nebudou zobrazeny správně, některé funkčnosti nebudou dostupné, případně budou dostupné v omezeném rozsahu.